معرفی و تاریخچه

شرکت اروند تراش آبادان (سهامی خاص) در سال 1371 با مجوّز اداره کل صنایع استان خوزستان در اداره ثبت شرکت ها و مالکیّت صنعتی شهرستان آبادان تحت شماره 402/492 به ثبت رسید و فعالیت خود را بصورت کارگاهی آغاز نمود.

حجم فزایندۀ سفارشات ، موجبات فعالیت مستمر و شبانه روزی را فراهم نمود بطوریکه با تدوین برنامه جدید و اصلاح ساختار در سال 1374 با عنایت مدیریت صنایع استان ، سرمایه شخصی و همیاری بانک صادرات ، نسبت به توسعه و ساخت ابنیه در شهرک صنعتی آبادان اقدام نمودیم و با انتقال به محیط جدید ، پروانۀ بهره برداری تولید تجهیزات پالایشگاهی را با ظرفیت 3750 تُن سالانه در سه شیفت از وزارت صنایع و معادن اخذ نمودیم.

با قرار گرفتن شهرک صنعتی آبادان در محدودۀ جغرافیائی منطقه تجاری صنعتی آزاد اروند در سال 1385 تحت شماره 1075 به عضویت آن در آمدیم و با اخذ مجوّز سرمایه گذاری و نهایتاً توسعه اماکن تولیدی و اداری موفق به دریافت پروانه بهره برداری ارتقاء یافته از منطقه آزاد اروند شدیم.

این شرکت از بدو تأسیس با بهره گیری از تجارب دیرینه مدیران خود که حاصل سالها فعالیت در بخش های ساخت و تولید و بازرسی فنّی در پالایشگاه آبادان بوده و همچنین با جذب و تربیت نیروی انسانی خلاّق و کارآمد ، توانسته است خدمات قابل ملاحظه ای را به بخش های تحت پوشش وزارت نفت ارائه نماید.

تداوم فعالیت روزافزون ما گواه روشنی بر توانمندی های هرچند ناچیز ماست. امید است با ارتقاء کمّی و کیفی دانش فنّی ، سازماندهی نیروی انسانی خلاّق و توسعۀ امکانات کارگاهی بیش از پیش پاسخگوی نیازمندی های صنعتی و رو به گسترش صنایع کشور ، بویژه صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی باشیم.